Pokusil jsem se vám sesbírat pár zkušeností s nákupy v Číně, převážně na Aliexpress, ale pokud umíte řeči, není problém za ještě lepší cenu nakupovat přímo, poštovné vám tak jako tak dají zadarmo, většinou China post, nebo Sweden post, pozor u China post, když už dostanete číslo, v systému se objeví až cca za 5 dnů.

Stejně tak se vám možná stane, že i když dostanete číslo DHL, pár dnů vám bude tvrdit DHL, že ho neznají... Dělají to tak, že si číslo vygenerují elektronicky, ale kurýrovi balíček dají třeba až za 2 dny... Jojo,ale hlavně že to dojde...

Stejně tak už je profláklá finta s nižší cenou zboží,kvůli clu a DPH... Nepokoušejte se o ni, můžete mít kvůli pár korunám problémy....

Paypal mít nemusíte, na Aliexpressu se platí kartou, musíte mít jen povolené platby přes internet do zahraničí a kartu, kterou Aliexpress akceptuje (VISA, MasterCard)

Zkušenosti jedné uživatelky :

Nakupuješ i od prodejců, kteří mají méně než 99%?

Ano, ale tohle je individuální, znám lidi, kteří hledají pouze prodejce se 100% pozitivním hodnocením. Osobně bych nešla pod devadesát procent, ale nějakých 95 nebo 97 přežiju úplně v pohodě. Nejlepší je si vyhledat negativní hodnocení a přečíst si, proč kupující dali třeba jen jednu hvězdičku. Obvykle to je za dobu dodání a nebo nesedící velikost. Pardon, ale pokud někdo očekává, že mu zboží z Číny přijde do týdne a když ne, tak prodejci napaří negativní komentář, tak je to s prominutím blbec. Stejný problém je u velikostí oblečení, asijské číslováné je jiné než naše, ale u většiny věcí je tabulka velikostí. Pokud se někdo neumí změřit nebo si řekne "nosím eS, do toho se narvu" , tak je to taky jeho blbost, když mu oblečení nesedí. Samozřejmě když čekáte na balíček měsíc a půl a nebo vám přijde triko velikosti L, které neobleče ani vaše osmiletá sestra, něco je v nepořádku a prodejce si negativ zaslouží. Pokud jsou negativní komentáře uděleny za kvalitu oblečení, tak radši ruce pryč. Nikdo přece nechce svetr sice za skvělou cenu, ale vhodný možná tak na umývání podlahy.

Je nakupování na Aliexpressu bezpečné?

Podle mě ano. Mám už asi třicet zakoupených předmětů a vždy mi vše přišlo (kromě předmětů zakoupených nedávno, které jsou ještě někde na cestě). Platba funguje tak, že vy posíláte peníze Aliexpressu a ten je pošle prodejci, ža když potvrdíte přijetí balíčku. U každé objednávky máte uvedeno kolik dní musíte čekat, když ani potom zboží nepřijde, vrátí vám Aliexpress peníze (zjistíte to když najedete na takový moldrý budíček, který je u každé objednávky. Tato doba se může lišit u různých prodejců!).

Můžu na internetu sledovat svou zásilku?

Ano, můžete. U každé odeslané položky máte číslo balíčku, zjistíte jej kliknutím na View details. Otevře se vám tabulka, kde najdete čáslo dodávky i internetovou adresu, kde ji můžete sledovat.

Za jak dlouho mi balíček přijde?

Na to nedokážu jednoznačně odpovědět. Nejrychlejší dodání u mě bylo asi deset dní a nejdéle jsem čekala cca měsíc. Průměrná doba dodání se pohybuje někde mezi čtrnácti a pětadvaceti dny.


Jaký je rozdíl mezi eBay a Aliexpressem?

Rozdílů je víc, jeden z nich je například to, že nepotřebujete Paypal, dalším z nich to, že někdy nemůžete koupit jen jeden kus, ale je u zboží minimální odběr. Ebay je víc podobný našemu aukru, kupuje se jedna věc buď s cenou Kup teď a nebo se přihazuje v aukcích. Na Aliexpressu aukce nejsou.

Od jaké částky musím platit clo?

DPH se platí od 22 eur, nad 150 eur se platí clo i DPH. Slyšela jsem něco o tom, že když se s prodejcem dohodnete, že uvede na balíček nižší cenu nebo napíše, že je to dárek, dají se tyto poplatky obejít. Sama jsem to nikdy nezkoušela, takže zkušenosti nemám.

Na co si mám dávat při nakupování na Aliexpressu pozor?

Je toho možná víc, ale vypíchnu ty nejdůležitejší, které jsem stejně už zmínila výše

  • hodnocení prodejce
  • minimální počet kusů
  • u bižuterie se podívat, zda je nutná nějaká minimální částka, aby bylo poštovné zdarma
  • u oblečení se řídit tabulkou velikostí, změřte si svoje oblečení, ne míry

Popis nákupu, krok po kroku , nedoporučuji zíněné ceny, ale to je na vás.. Oni opravdu celníci nejsou blbí :-)

http://zbozizciny.hys.cz/index.php/uzivatelske-clanky/163-aliexpress-nakup-u-ethernal-teamu

Pár článků :

http://zbozizciny.hys.cz/index.php/clanky

No a problematika zmiňovaného cla :

http://zbozizciny.hys.cz/index.php/clo-a-dph

Namátkou... stan za 5 dolarů :-)

http://www.aliexpress.com/item/super-wholesale-Tent-single-outdoor-aluminum-tent-1air-camping/758069797.html