Sesbírané z rúzných www, pokud budete potřebovat více, nebo kopii čekého návodu, ozvěte se...

Mazání cloud úložiště:

Thomass, guru fóra Mobileread.com,vymyslel velmi elegantní řešení: mazací bookmarklet, který funguje tak, že smaže všechny zobrazené osobní dokumenty z vašeho účtu jedním kliknutím, což normálně nelze..

http://www.eboocek.cz/wp-content/uploads/2012/03/Sn%C3%ADmek-obrazovky-2012-03-14-v%C2%A022.34.46.png

V prohlížeči si vytvořte novou záložku (bookmark), libovolně ji pojmenujte a do adresy URL zkopírujte tento kód z fóra Mobileread (z prvního postu označeno Code). Otevřete si stránku www.amazon.com/myk, klikněte na odkaz Personal Documents, vyfiltrujte si dokumenty, které chcete hromadně smazat a klikněte na nainstalovaný bookmarklet. Všechny zobrazené osobní dokumenty se najednou smažou, jak vidíte na obrázku.

http://www.eboocek.cz/wp-content/uploads/2012/03/Sn%C3%ADmek-obrazovky-2012-03-13-v%C2%A022.27.08.png

Pokud máte smazány všechny položky, zůstanou vám ještě v knize... Tam vám pak přibude možnost je rovnou v knize mazat, což normálně nelze.. Tím se dostáváme k otázce.. Používat vubec cloud úložiště ??? Nezálohovat raději na svém pc ??

Jak příhlásit odběr Idnes zdarma:

Chcete-li číst zpravodajský portál iDNES.cz přímo na svém Amazon Kindle, potom máte možnost. Tato služba je k dispozici zdarma a stačí ji pouze aktivovat ve svém účtu.

Zpravodajství budete dostávat dvakrát denně. Ráno po šesté hodině na cestu do práce, odpoledne po čtvrté na cestu domů se objeví nové. O víkendu výběr chodí také, jednou denně po čtvrté hodině. Vždy se zobrazí přehled všech nových článků. V obsahu si máte možnost vybrat článek dle rubriky (zprávy, sport, cestování, technet, revue a další).

Tady: http://aplikace.idnes.cz/Dalsi-zarizeni.aspx?idSekce=kindle

iDNES.cz na Amazon Kindle

Na stránce najděte část Your Kindle Approved E-mail List. Hned pod ní je pole pro zadání e-mailové adresy. Vložte sem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a klikněte na Add Address.

Zpravodajství iDNES.cz do Kindle

Nyní přejděte v internetovém prohlížeči na stránku http://vice.idnes.cz/kindle_zadani.asp. Dole v části Krok 2 zadejte svoji Kindle e-mailovou adresu. Doporučujeme ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., opište kontrolní kód dole a klikněte na Objednat. Zadáním této adresy vám bude zpravodajství doručováno pouze přes Wi-Fi.

E-mailová adrese je ve tvaru 
 <script language='JavaScript' type='text/javascript'>
 <!--
 var prefix = 'mailto:';
 var suffix = '';
 var attribs = '';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy50232 = 'jmeno.prijmeni' + '@';
 addy50232 = addy50232 + 'free' + '.' + 'kindle' + '.' + 'com';
 document.write( '<a ' + path + '\'' + prefix + addy50232 + suffix + '\'' + attribs + '>' );
 document.write( addy50232 );
 document.write( '<\/a>' );
 //-->
 </script><script language='JavaScript' type='text/javascript'>
 <!--
 document.write( '<span style=\'display: none;\'>' );
 //-->
 </script>Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 <script language='JavaScript' type='text/javascript'>
 <!--
 document.write( '</' );
 document.write( 'span>' );
 //-->
 </script>

Pozor: Máte-li Kindle s podporu 3G, a zadali byste svoji Amazon e-mailovou adresu bez free, tedy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., pak by vám zpravodajství bylo doručováno za poplatek. Ten byste hradili za stažení dat přes 3G síť a to Amazonu.

Pak už stačí mít na Kindle aktivovaný příjem přes Wi-Fi (v případě zadání e-mailu bez free není nutné) a výběr zpráv bude chodit automaticky. Nové zpravodajství se objeví vždy v 6.00 a pak v 16.00 hodin. To však neznamená, že musíte mít právě v tuto dobu mít zanutý přístroj. Zpravodajství se stáhne kdykoliv později, jakmile ho zapnete a bude přístupná Wi-Fi síť (připojí se k ní).

Takto vypadá zpravodajství iDNES.cz v Kindle 3

Jak zřídit Instantpaper, ukládat články z internetu..:

Máte v prohlížeči stále otevřeno mnoho záložek se zajímavými články z RSS čtečky nebo doporučenými články od kolegů z Twitteru či Facebooku? Nemáte čas si je přečíst? Jsou nepřečtené články většinou ztraceny po restartu prohlížeče? Tisknete si články na cesty? Rezignovali jste a odkazy na doporučované články už raději ani neotvíráte? J

Amazon Kindle a Instapaper jsou dvojka, která zaručí, že o zajímavé články nejen nepřijdete, ale ani už nebudete muset provozovat něco tak archaického, jako je (paleo) tisk.:-) Poté, co jsem službu Instapaper zmínil na Twitteru, dostal jsme několik DM s prosbou o návod, jak přesně službu nastavit. Než odpovídat každému jednotlivě, dávám raději návod sem na Posterous.

Instapaper je služba na webu, na které si zdarma zřídíte účet a předáte ji URL všech článků, které si chcete přečíst později. Služba umí poslat články na Kindle tak, že vypadají jako články v běžném časopise zakoupeném přes obchod Amazonu ve formátu přímo pro Kindle.

http://getfile3.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/xaLes7yK0fkXJi9aaoGN4s1g1ZMPBS9TwKu5SL0aD0FpYzv9CqQwpRDxTicm/image002.png.scaled.500.jpg

Články se na InstaPaper nejlépe přidávají jedním kliknutím na bookmarklet Read Later, který si uložíte do svých "Oblíbených položek" v prohlížeči.

http://getfile9.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/jXBGl2zk41kKDxySNLBGOXQFv5nLaMHeYbKIOPM1BZhtegsDEdwI5H8x5rxX/image003.png.scaled.500.jpg

Kdykoli otevřete článek, který si chcete přečíst později a nejlépe na Kindlu, jen na stránce s článkem klikněte v oblíbených na položku „Read later“.

Po přihlášení na Instapaper se zobrazí seznam uložených článků. Do Kindlu můžete „ručně“ nahrát všechny články tak, že kliknete na tlačítko Kindle v sekci Download a stáhnete si do počítače mobi soubor, který do Kindlu nahrajete přes USB jako každou jinou knihu.

http://getfile5.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/QQTCOXCYW5MRpktep7nl8wIdJwn6hDTpf8kEqugOM5BYIQCbegqS0RX4U8jZ/image004.png.scaled.500.jpg

Lepší je ale využít pravidelné automatické doručení článků z Instapaper přes “ Amazon Whispernet“ přímo na Kindle bez nutnosti připojovat Kindle k počítači. Jestliže data jsou stažena na Kindle přes WiFi (ne přes 3G), nic neplatíte.

Na stránce Extras webu Instapaper v sekci Kindle Automatic Wireless Delivery přejděte na nastavení automatického doručení.

http://getfile1.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/Pkt5I7twnxmhVhws4QLY7CMn7jHGT6fYMYy6d97lEhSNrnYxrOmCcMMmpROD/image005.png.scaled.500.jpg

1.Vyberte si, jak často chcete články doručovat (denně, týdně). Na obrázku mám nastaveno týdenní doručování.

2.Vyberte si, kolik nových článků k přečtení musí být minimálně přidáno do služby Instapaper od posledního doručení článků na Kindle, aby Instapaper poslal na Kindle nvou kompilaci článků. Mně stačí, aby přibyl jeden článek.

3.Do textového pole MyKindle’s email address is vyplňte unikátní email vašeho Kindlu, který naleznete na stránce pro administraci Kindlu u Amazonu.

4.Změny uložte kliknutím na tlačítko Save changes.

http://getfile7.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/ebk127ZuRYc4wOtpHi4aKlndIuvB8i1OlG8cg47ml1oX6m58TIcEjPPhDixj/image001.png.scaled.500.jpg

5.Na stránce pro administraci Kindlu u Amazonu také přidejte email Instapaperu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) do seznamu emailových adres, z nichž je možné posílat obsah na váš Kindle. Možná že tan mail už bude i jiný, dozvíte se to při registraci, každopádně první zmíněný mail si tam přidejte a možná i podobný mail jako Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., který dostanete přidělen při registraci, nebo se jej dovíte při kliknutí na položku Extras.

6.U Instapaperu můžete kliknutím na tlačítko „Send now“ zkusit, zda jste vše nastavili správně. U Kindlu se ujistěte, že máte zapnuté wifi. Voila – nejpozději do 5 minut po stisknutí tlačítka „Send now“ by se vám měl na Kindlu objevit nový „časopis“ s články z Instapaperu“, který vypadá takto:

Nový "časopis" Instapaper doručen do eknihovny Kindlu

http://getfile3.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/hDPoawPf4VCgeYANnULWQQu9tdrQbUDgIUcGLhP0tQNwgsvwxUiC0t1nV8tJ/image007.jpg.scaled.500.jpg

Jeden oddíl v časopise s 16 články (nezkoušel jsem, zda složky v Instapaperu, do kterých můžete články třídit, jsou poté v Kindlu reprezentovány samostatnými oddíly s články)

http://getfile8.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/aB2LRL7wvFXQMEygWYkk0nwr9Ha4zJ3SpdeKrMjv1Y58Qv0KXl7FumSLkNuQ/image009.jpg.scaled.500.jpg

Seznam článků

http://getfile3.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/OCSq7NYMNHWA6Y9iWK3aHfVXbpTfKFFsqfhelWi1Firxq00qGgOuOM88zBUl/image013.jpg.scaled.500.jpg

Článek i s obrázkem

http://getfile8.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/mCSR4Df669xu450zqDNNGcDNcpilY28GfJNY1MrnEltmtdX4YekUYbVVEVWm/image019.jpg.scaled.500.jpg

Ukázka článku z Instapepru na Kindlu

http://getfile3.posterous.com/getfile/files.posterous.com/renestein/ylVwvAOdf0um0rtjbB39kMwP49XH4XZWLQ7da1kYqNxW6gh6t1vQsVuccQTR/image020.jpg.scaled.500.jpg

Instapaper se na Kindlu chová jako regulérní časopis se vším všudy – v knihovně na Kindlu vidíte vždy jen nejnovější číslo, starší čísla (maximálně 7 starších čísel?) jsou na Kindlu uložena v archivu starších periodik.

Jak zprovoznit spojeni WIFI přes JoikuSpot?? Nelze spojení adHoc,možná jedině tímto způsobem,ale nezkoušeno..

WiFi Ad Hoc enabler for Android

January 15th, 2012 by Arend Leave a reply »

http://www.arenddeboer.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/01/icon.png

Updated March 11, 2012

This application enables WiFi Ad Hoc mode on supported Android devices.

WARNING – In a worst case scenario you may have to restore your device with a backup rom. If you are not ready to do so please don’t use this app.

Features:

  • Enable WiFi Ad Hoc mode (and keep infrastructure)
  • Restore original settings

Issues:

  • No WiFi signal strength visible in taskbar
  • There are reports where WiFi completely stopped working (until a factory/hard reset).

Requires:

  • Root Access (Superuser)
  • BusyBox (don’t forget to actually use the BusyBox wrapper App to download the BusyBox binary!)

http://www.arenddeboer.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/01/screen_cap_large-300x187.png

Use at your own risk! Please create a rom backup before using this tool.

If you successfully enabled WiFi on your device, please press the “It Works” button to report it to me. I will add your device to the list of supported devices.

Market link: WiFi Ad Hoc enabler (app removed until I have time to update it properly)

Scan to open application link in the Android Market
http://www.arenddeboer.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/01/img.png

A co konverze PDF, aby bylo citelnejsi na Kindle Touch ????

Řešením je konverze PDF do Kindle formátu. Málokdo ví, že tuto konverzi umožňuje přímo Amazon, a to prostřednictvím již zmíněného emailu. Stačí do předmětu zprávy uvést "convert", přiložit PDF a za chvíli máte v čtečce zkonvertovaný dokument. Funguje v něm pak podtrhávání, poznámkování, syntéza řeči i zoomování.

Vytvoření účtu na Amazom.com a spárování s vaší čtečkou Kindle – český manuál Amazon Kindle

Díky spárování čtečky Kindle s vašim Amazon účtem získáte možnost:

  • nakupovat knihy (přímo z čtečky Kindle nebo v internetovém obchodě na Amazon.com).
  • Nakupovat hry a stahovat knihy zdarma z obchodu Amazon.
  • Zasílat si knihy a dokumenty přes email do čtečky Kindle, nebo si je nechat zkonvertovat. Každý majitel čtečky, který má účet, získá dva unikátní emaily: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., které využívá pro tyto účely.
  • Vytvářet si kolekce, které se budou synchronizovat.

Jestliže jste si koupili Amazon Kindle prostřednictví vašeho Amazon účtu, tak máte váš účet s Kindle spárován a nemusíte tento návod dále číst. Pokud jste, ale Kindle nezakoupili přes svůj účet nebo vám někdo Kindle, daroval, musíte si Kindle spárovat s účtem Amazon. Pro tento účel si založíte nový účet na Amazon.com, jestli tedy již nějaký účet nemáte. Založení účtu není nic složitého a zabere to pár minut.

Vytvoření účtu u Amazon

Vytvoření účtu vám zabere pár minut a provést jej můžete dvěma způsoby.

První způsob je prostřednictvím webových stránek Amazon.com. Do prohlížeče napište webovou adresu www.amazon.com. V hlavičce stránky naleznete odkaz Start here na, který klikněte.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/01-manual-registrace-kindle.gif

Zobrazí se vám formulář, kde zadáte svůj email, zaškrtnete No, I am a new customer a kliknete na tlačítko Sign in using our secure server.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/02-manual-registrace-kindle.gif

Budete přesměrováni na formulář, kde dokončíte registraci nového účtu na Amazon.com. Vyplníte vaše jméno, potvrdíte email a zvolíte si heslo. Pozor !!!!! Ne nějaký váš e mail, který už existuje, ale takový, jaký chcete, mít, třeba Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript... Tznm, zvolíte si jen to před znakem @, to co je za znakem@, tedy kindle.com, prostě necháte. Potom kliknete na tlačítko Create account.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/03-manual-registrace-kindle.gif

Po těchto operacích vám bude vytvořen účet na Amazon a budete rovnou přihlášen ke svému účtu.

Druhá možnost je účet vytvořit přímo z čtečky Kindle, musíte proto být ale připojeni k WiFi nebo 3G síti, návod jak se připojit k Wifi jsem již zveřejnil. Stiskněte tlačítko Home potom položku Settings v menu.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/registrace-kindle-01.gif

Zde přejděte šipkou na položku register a potvrďte tlačítkem mezi šipkami.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/registrace-kindle-02.gif

Zobrazí se vám okno s možností přihlášení k již hotovému účtu a nebo druhá možnost vytvoření nového účtu create account najďte kurzorem na create account a potvrďte.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/registrace-kindle-03-449x600.gif

Kindle se přepne do webového prohlížeče a zobrazí vám formulář pro vytvoření nového účtu na Amazon.com. Zde budete požádáni o zadání vašeho jména, emailové adresy a hesla. Jak budete mít všechny informace vyplněny, formulář potvrdíte tlačítkem Create account. Jestli jste všechny údaje zadali správně, vytvoří se vám účet na Amazon.com.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/registrace-kindle-04.gif

Jak spárovat čtečku Kindle s účtem Amazon

Již jste si vytvořili účet na Amazon.com, takže můžeme přistoupit k dalšímu kroku: spárování čtečky Amazon Kindle s novým účtem. Opět máme dvě možnosti, jak spárování provedeme.

První možností je spárování účtů přímo v Kindle a to následovně. Tlačítko Home > Settings > položka register zobrazí se okno Register Your Kindle.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/registrace-kindle-03-449x600.gif

Kurzorem najedete vedle textu E-mail Address a zadáte vaší registraci, potom přejdete kurzorem k položce Password a zadáte heslo, potom přejděte na tlačítko submit a potvrďte ho. Jestliže jste vyplnili správně přihlašovací údaje, Kindle se přihlásí k účtu (zaregistruje) a zobrazí se vám přehled settings kde uvidíte vedle Registration text deregister. Nyní máte již Kindle spárovaný s účtem Amazon.

Druhá možnost spárování účtů je prostřednictvím stránek www.amazon.com. Do prohlížeče zadejte adres www.amazon.com. V pravém horním rohu je odkaz Your Account na který klikněte.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/sparovani-amazon-kindle-web-01.gif

Načte se vám nová stránka a vpravo se zobrazí formulář pro přihlášení, zadjte vaše přihlašovací údaje, které jste si zvolili při vytvoření Amazon účtu a klikněte na tlačítko Sign In.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/sparovani-amazon-kindle-web-02.gif

Jestliže jste zadali správné přihlašovací údaje, budete přesměrování na stránku s přehledem objednávek atd. nalezněte panel Digital Content a klikněte na odkaz Manage Your Kindle.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/sparovani-amazon-kindle-web-03.gif

Zde budete mít kolonku pro zadání Serial Number vaší čtečky Kindle. Serial Number ve čtečce naleznete následovně: Home > Menu > Settings. Na spodní části displeje je uvedeno Serial Number. Po zadání Serial number do políčka, stiskněte tlačítko Register a new Kindle, jestliže jste dobře opsali číslo bude vaše čtečka registrována.

http://www.amazon-kindle.cz/wp-content/uploads/2010/10/sparovani-amazon-kindle-web-04.gif

Jestliže jste pokračovali podle návodu, měli byste mít nyní vytvořený nový účet na Amazon.com a spárovanou čtečku s tímto účtem. V příštím díle seriálu Český manuál Amazon Kindle si ukážeme jak nastavit emailové adresy u svého účtu, abyste si mohli zasílat dokumenty a knihy do čtečky prostřednictvím emailu.