Brždění patní brzdou
Nejznámější inteligentní způsob brždění je patní brzdou. Trochu se snížíte kvůli stabilitě, nohu, na které máte brzdu, dáte před sebe a nakloníte ji tak, abyste zadrhli brzdičkou o zem. Během chvíle máte zastaveno.

VIDEO UKÁZKA BRŽDĚNÍ PATNÍ BRZDOU

Brždění otočkou
Druhý nejznámější a nejspolehlivější způsob je „otočka“. Sn

ížíte se, obkroužíte bruslemi kruh a tak zastavíte. Na ledních bruslích bruslích to funguje tak, že se roztočíte jak tornádo a doufáte, že nespadnete. Na inline bruslích je to lepší.

VIDEO UKÁZKA BRŽDĚNÍ OTOČKOU

Brždění pomocí téčka
Další nejznámější a nejspolehlivější způsob je „téčko“. Asi si dokážete představit, o co jde: snížíte se, dáte jednu nohu dozadu, nastavíte ji kolmo ke směru jízdy a drhnete o zem. Takto zabrzdíte a samozřejmě si také trochu ojedete kolečka.

VIDEO UKÁZKA BRŽDĚNÍ TÉČKEM

Brždění plužením
Další možnost je plužení. Ano, skutečně to jde! Snížíte se, široce se rozkročíte, dáte jako na lyžích špičky k sobě a paty od sebe, a držíte nohy zpevněné v této pozici.

VIDEO UKÁZKA BRŽDĚNÍ PLUHEM

Brždění powerwheel slidem
Toto je nejrychlejší a nejnáročnější způsob, se kterým se dá zabrzdit z velké rychlosti s co nejmenší brzdnou dráhou. Jednu nohu natáhnete před sebe a zpevníte kolmo k směru jízdy a brzdíte s ní. Nohu, která je vzadu, otočíte tak, abyste s ní jeli pozpátku.

VIDEO UKÁZKA BRŽDĚNÍ POWERWHEEL SLIDEM