Překážející složky v Tento počítač .......

Windows 8.1 - nové Složky v Tento počítač

Co už tak hezké není, je přidání dalších protivných ikon do místa Tento počítač. Tak co, když ti překáží, skryj je šipečkou, mohl by leckdo namítnout. To je pravda, jenže pořád je tu rozdíl mezi skrýt a vyhodit pryč.

Windows 8.1 - nové Složky v Tento počítač - skrytí

Složky se sice dají skrýt, ale pořád jsou v levé stromové části průzkumníka. A hlavně: když pak dojde na jistý dialog, kdy máte určitým způsobem vybrat složku či soubor, tak je to tragédie:

Windows 8.1 - nové Složky v dialogu Vyhledat soubory nebo složky
Všímáte si té logiky řazení „Plocha - tento počítač - Desktop“? ;-)

Jistě jste tohle pidiokýnko párkrát viděli. Fakt, že procházet složky a soubory na dalších discích můžete obvykle až po odrolování, což znamená obvykle aspoň jednou kliknout myší (buďto na rolovátko vpravo za účelem potáhnutí, nebo do okna, aby se dalo rolovat kolečkem, pokud tedy nemáte ovladač, který automaticky roluje v okně, nad nímž je kurzor myši), by jednomu mohl přivodit nepěknou zdravotní újmu. Minimálně psychickou.

Naštěstí to jde změnit, zatím jsem objevil pouze metodu hrabání se v registru. Stačí najít větev HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\Namespace …

Windows 8.1 - umístění nových Složek v registru

…a tam jsou další větve s šílenými čísly. Všechno to, co vidíte na screenshotu v NameSpace (kromě DelegateFolders), to jsou ty překážející složky. Buďto tyto větve úplně vymažte, anebo je můžete přejmenovat např. tak, že před ně dáte pomlčku, aby je systém nepoznal.

Windows 8.1 - umístění nových Složek v registru ve WoW6432Node

Pak je bude ignorovat a překážející složky z místa Tento počítač zmizí. Zcela. Neuškodí, když totéž uděláte i ekvivalentní sekci, která má v cestě WoW6432Node (to pro ty, kteří používají x64 verzi Windows 8.1 – nikdy nevíte, kdy se to může projevit ;).

Windows 8.1 - nové Složky v Tento počítač již nejsou

Ve výběrovém okně pak můžete vybírat typicky z umístění, která pro vás dávají rovnou smysl. Mně se to tam všechno vejde zrovna tak akorát :).

Windows 8.1 - nové Složky v dialogu Vyhledat soubory nebo složky již nejsou