Aplikace Microsoft Outlook 2010 blokuje přílohy, které přesahují 20 megabajtů (20480 KB). Pokud vaše přílohy překročit toto omezení se chybová zpráva \ldblquote Velikost přílohy překračuje povolenou mez. \rdblquote se objeví.

Toto omezení zabrání počítač neustále se pokouší odeslat velké přílohy, které překračují omezení většina poskytovatelé služeb Internetu (ISP) . Toto omezení se vztahuje přidáváte jeden velký přílohu, která je větší než 20 megabajtů (MB) nebo několik příloh, jejichž součet celková velikost je větší než 20 MB.

Pokud používáte účet serveru Exchange, limit řídí správce serveru Exchange. Je-li Exchange Server je nakonfigurován pro použití výchozí limit, tato chybová zpráva v případě, že celkový součet přílohy je větší než 10 MB (10240 KB). Tuto mez můžete změnit pouze správce serveru Exchange.

Problémy s rozsáhlými přílohami

Přestože zprávy nejsou přesáhnout omezení velikosti příloh aplikace Outlook nebo Exchange Server, je pravděpodobné, zprostředkovatel vaše příjemce e-mailu může blokovat zprávy obsahující velkými přílohami. Chcete-li omezit velikost příloh, které jste odeslali v aplikaci Outlook, v tématu zmenšení velikosti obrázků a příloh .

Vedle pošty zprostředkovatele omezení velikosti celkové zprávy odesílání velkých příloh prostřednictvím e-mailové zprávy není vždy nejlepším řešením.

  • Zprávu může způsobit, že poštovní schránka příjemce \rquote přesáhl kvótu úložiště Pokud poštovní schránky příjemce \rquote překročit kvótu úložiště, může být příjemci zabráněno přijímání dalších zpráv.
  • Zprávu může způsobit, že poštovní schránka překročí kvótu úložiště Každé odesílané zprávy je uložena ve Odeslaná pošta složky. Odesílání příloh, velké počty jiných osob proti kvóty poštovní schránky velikost i. Pokud překročíte kvóta úložiště, může být blokován z přijímání dalších zpráv.
  • Příloha bloat Když je připojen do souboru se zobrazí zpráva, musí být kódována. Proces kódování způsobuje připojené soubory jako 1. 37 časy větší, než jsou ve vašem počítači. Například pokud odešlete 5 MB vložený soubor, přílohu je odeslána jako 6. 85 MB dat.

Účinně sdílet velké soubory.

Existuje několik způsobů, jak sdílet velkých souborů a spolupracovat s jinými uživateli bez odeslání příloh.

  • Microsoft SharePoint Server, knihovny Pokud máte přístup do knihovny SharePoint Server, můžete uložit soubory do knihovny. Další informace naleznete v tématu uložení souboru do knihovny služby SharePoint . Knihovny služby SharePoint lze přistupovat přímo v aplikaci Outlook.

Pokud vaše organizace používá server služby SharePoint a poskytuje Osobní web , odesílání souborů do knihovny sdílené dokumenty složky webu a pak do zprávy zahrnout odkaz soubor.

Při otevření knihovny dokumentů služby SharePoint, které mají uložit do souboru, klepněte pravým tlačítkem myši odkaz na dokument, klepněte na tlačítko Kopírovat zástupce a potom vložit (CTRL + V) zástupce do zprávy.

  • Windows Live SkyDrive SkyDrive je bezplatná služba Windows Live umožňující ukládání heslem chráněný soubor online umožňuje získat přístup, uložit a sdílet soubory online s přáteli nebo kolegy, z téměř libovolného místa. Dokumenty sady Microsoft Office můžete uložit přímo do systému Windows Live SkyDrive. Pro další informace naleznete v tématu Úvod ke službě Windows Live SkyDrive .
  • Sdílená síťová umístění Ukládání souborů ve složce, která lze rovněž použít příjemci. Můžete pak příjemci odeslat zprávu obsahující odkaz na sdílené umístění. Na Vložit karty v Propojení skupinu, klepněte na tlačítko Hypertextový odkaz . Je-li sdíleného umístění, cesta nebo název souboru obsahuje mezery, naleznete v tématu Přidání odkazů s mezerami do e-mailové zprávy .
  • Fotografie sdílení weby Pokud někomu posíláte obrázky, zvažte změnu velikosti těchto obrázků před jejich odesláním. V tématu zmenšení velikosti obrázků a příloh . S moderními digitálními fotoaparáty může být každý obrázek 3 MB nebo více při přenosu z fotoaparátu. Pokud chcete změnit velikost obrázků, existuje mnoho fotografií sdílení webové stránky, kde můžete odesílat obrázky a obrázky ve zprávě odeslat odkaz.
  • Video sdílení weby Dokonce i krátký soubor videa, mohou být velmi velké. Zvažte sdílení videoklipů pomocí jedné z metod popsaných v tomto článku nebo na webovou stránku sdílení videa.