TeamWiever

Určitě to každý znáte, zrovna v nejméně vhodnou chvíli vám někdo zavolá, že mu nefunguje počítač, nejde spustit hra, chytil vira a podobně. Většinou nezbývá, než se obléci a vyrazit na "neodkladnou" opravu, jelikož nefunkční počítač je přece tragédie. My vám poradíme, jak ušetřit čas a většinu "prkotin" opravit pohodlně z vašeho domova!


Pokud podobný software používáte,

a nebo dokonce znáte i TeamViewer, nebyl tento článek určen primárně vám. Stále existují spousty uživatelů, kteří musejí vážit cestu za přáteli osobně, aby jim s jejich počítačem pomohli. Spousta drobných trablů se dá ale vyřešit elegantněji a z pohodlí domova, i když to samozřejmě nejde vždy.

Je mnoho programů, které to umožňují. Například známý RealVNC, který ale zároveň předpokládá, že mají obě strany veřejnou IP. Vím. Jde to obejít tak, že se nainstaluje Hamachi a vytvoří se virtuální LANka, přes kterou to taky jede, ale už třeba samotná instalace může někomu připadat zbytečně složitá (myslím tím vašeho kámoše. pro vás jistě hračka ;-)) Kdyby tak existovalo něco jednoduššího…

A ono existuje. Jde o program TeamViewer, který umožňuje připojit se na vzdálenou plochu bez toho, že byste měli veřejnou IP, nebo se museli připojovat přes pomocnou síť. Navíc instalace a používání je tak jednoduché, že to zvládne i absolutní lama.

Takže jak na to? Předně si stáhněte TeamViewer a nainstalujte jej - to samé ať udělá váš kamarád. Dále…. Já ho mám,nebojte,časem najdete odkaz pro stažení,nebojte +:) Dále už nic. To je celý. Teď stačí abyste oba program spustili. V okně, které se ukáže je v levé části vyplněno vaše ID a heslo, které jsou při každém spuštění jiné. Vypadá to asi takto:

http://mishaak.cz/wp-content/uploads/2008/12/teamviewer-300x204.jpg

Tyto dva údaje vám kamarád pošle přes nějaký Instant Messenger (Jabber, ICQ, MSN) a vy jenom vyplníte jeho ID do políčka ID na pravé straně (jiné tam ani není) a kliknete na “connect to partner“. Následuje dotaz na heslo, které také vyplníte. Hop. A už vidíte jeho plochu. Nyní můžete s jeho počítačem pracovat, jako byste seděli přímo před ním. přitom kamarád na druhé straně vidí na svém monitoru všechny akce, které provádíte. Všechna jednotlivá nastavení programu zde nebudu probírat. Jednak jich není moc a druhak si na ně jiste příjdete sami. Jedná se hlavně o kvalitu obrazu a jestli se má, nebo nemá přenášet i tapeta plochy. Záleží jak máte rychlé připojení.

Jamile zavřete program, nebo restartujete pc, musíte znovu generovat nové heslo,pokud chcete,aby se k vám připojil znovu,heslo je vždy jiné !!!!!!